top svg

KĄ APLANKYTI?

bottom svg


LANKYTINOS VIETOS

Ventės ragas

Virš „Mėlynojo karpio“ stogų per padanges eina didysis paukščių migracijos takas, o už beveik 12 kilometrų Ventės ragas, kur nuo 1929 m. Tado Ivanausko iniciatyva įsikūrusi ir veikia ornitologijos stotis. Teigiama, kad kai kada per parą Ventės ragą praskrenda iki 300 tūkst. paukščių., o apie 60 – 80 tūkstančių paukščių yra sužieduojame kasmet. Štai ir atsakymas, kodėl mūsų svečius rytais žadina paukščių garsai. Čia tikras rojus paukščių stebėtojams ir fotografams.

Mingės kaimas (Minija)

Mingė – lietuviškąja Venecija pavadintas kaimelis, įsikūręs abejose Minijos krantų pusėse dar ne kiekvienam pažįstamas. Tai vienintėlis Lietuvoje gatvinis kaimas, kuriame gatvę atstoja upė, o per ją tilto NĖRA.  Bet ir tie, kurie Mingės kaime yra lankęsi ne kartą, ten sugrįžta, nes visada įdomu stebėti, kaip kaimynai, išsiruošę vienas pas kitą į svečius, sėda į valtį ir iriasi. Tiesa, gyventojų ten apie 50. Mingės kaimas – vos už 5 kilometrų nuo „Mėlynojo karpio“, į jį galite nueiti paupiu besigrožėdami Minijos upės bei mūsų žuvininkystės tvenkinių vaizdais.

 

Kintai

Ant Kuršių marių kranto įsikūrę kadaise žvejų miesteliu vadinti Kintai – šiandien gražiai besitvarkantys, siūlantys turistams įvairias kultūrines paslaugas. Verta aplankyti Vydūno kultūros centrą, Vydūno muziejų, pasigrožėti vietos (ir ne tik) menininkų darbų parodomis, užsukti į XVIII amžiaus bažnyčią. Nuo „Mėlynojo karpio“ iki Kintų miestelio centro – šiek tiek daugiau nei 3 kilometrai.

Šilutė

Aplankyti Pamario krašto centrą – Šilutę, verta dėl daugelio priežasčių, tačiau kol pasieksite šį miestą, važiuosite labai senu keliu, kuris driekiasi per mišką, Aukštumalos pelkę, yra labai vingiuotas, o pakelės medžiai apgraužti bebrų. Kelio danga puiki, nesibaiminkite, Šilutės miestą automobiliu pasieksite greitai ir patogiai.

Jeigu į Šilutę vyksite mašina tai pirmiausia Jus pasitiks Šilutės miesto panorama su stūksančiu didingos evangelikų-liuteronų bažnyčios bokštu, tuomet pakliūsite į plačią ir medžiais apsodintą pagrindinę gatvę, kurioje rasite gausybę parduotuvių, kavinių, muziejų, dvaro rūmus, unikalią geležinkelio stotį, senąjį paštą, gaisrinę, nuostabų parką prie Kultūros ir pramogų centro.
Nuo „Mėlynojo karpio“ iki Šilutės – 16 kilometrų keliu, akimis ieškant bebrų ir lapių, na o kelionė vandens keliu taip pat neprailgtų, nes atstumas tik 20 km, kur plaukimo metu galite aplankyti Minijos kaimą – lietuviškąją Veneciją, Uostadvario švyturį, pasigrožėti atmatos upės krantų vaizdais, Šyškrantės kaimu bei aplankyti išpuoselėtą ir rekonstruotą Šilutės mažųjų laivų uostą.