top svg>

ĮŽUVINIMAS

bottom svg

ĮŽUVINIMAS

Kiekvieną pavasarį ir rudenį parduodame mūsų pačių užaugintą mailių. Mūsų patyrę darbuotojai dirba rimtai bei kokybiškai, konsultuoja apie žuvies užveisimą, auginimą ir priežiūrą. Bendrovei priklauso 600 hektarų gamybinių plotų, per metus užauginama apie 300 tonų žuvies. Dažniausia parduodamas mailius: karpis (metinukas, dvimetis, trimetis), lydekos, baltieji amūrai, margieji plačiakakčiai, lynai, upėtakiai, karosai. Teikiama ir mailiaus atvežimo paslauga, tad jums nereikės rūpintis, kaip saugiai pervežti žuvį į „naująją gyvenamąją vietą“.

 2018 METŲ RUDENS SEZONO

ĮŽUVINIMO MAILIUS

Žuvimi įžuvinimui prekiausime nuo Rugsėjo 20 d. iki Spalio 21 d.

Kontaktinis telefonas: +37068771575

Prekybos laikas:

I-V 14:00 iki 17:00 val.

VI  10:00 iki 13:00 val.


Mailius įžuvinimui Svoris (gramais) Kaina

EUR/kg

Karpis metinukas 35-50  7.00
Karpis dvimetis 350-500  6.00
Karpis trimetis 1000-2500  4.00
Lydekaitė metinukė 100-250  10.00
Baltieji amūrai 2 m. 200-300  8.00
Baltieji amūrai 3 m. 800-1000  7.00
Margasis plač.  2 m. 350-400  7.00
Margasis plač.  3 m. 1000-2500  5.00
Eršketas įvairus 1000-3000  10.00
Upėtakis 350-500  9.00

Teikiame gyvos žuvies vežimo paslaugas spec. transportu (2EUR/km). Tel. pasiteiravimui  +37068771575

MŪSŲ ŽUVININKAS PATARIA

Norint įžuvinti tvenkinį, dažnai kyla begalė klausimų, nuo ko pradėti, kokias žuvis pasirinkti, kada geriausia tai daryti ir t.t.  Be panikos, draugai, mūsų žuvininkas Egidijus Žymančius skuba jums į pagalbą ir pataria!  

Pirmiausia reikia apsispręsti ir išsiaiškinti, KO NORITE IR KO TIKITĖS IŠ TVENKINIO!

Ar norite, kad tvenkinyje būtų švarus vanduo ir būtų galima maudytis, ar norite, kad būtų žuvies ir galėtumėt sumerkę meškeres žvejoti, ar norite užauginti kuo daugiau žuvies ir aprūpinti visą savo giminę šiuo gėriu? Taip pat, reikėtų apsispręsti, kokias žuvų rūšis norėtumėte turėti savo tvenkinyje. Ir kai galų gale žinote ko norit, pasitarkite su specialistais, kad šie padėtų jums visa tai įgyvendinti. Dažniausiai, specialių pasiruošimų, norint įžuvinti tvenkinį, NEREIKIA, tačiau visuomet yra išimčių.

KADA GERIAU ĮŽUVINTI TVENKINĮ? RUDENĮ AR PAVASARĮ?

Nežinote, kada geriausia įžuvinti tvenkinį? Tai priklauso nuo tvenkinio grunto. Jeigu tvenkinio gruntas mineralinis – molis, žvyras, smėlis ir tvenkinys yra pakankamai gilus arba pratekantis, jame niekada nebūna žuvies dusimų žiemą, tuomet tvenkinį geriau įžuvinti rudenį, kad žuvis per žiemą adaptuotųsi ir priprastų prie naujų gyvavimo sąlygų, tuomet pavasarį, atšilus orams, ji pradeda maitintis ir augti.

Jeigu tvenkinio gruntas durpinis, yra daug dumblo, o tvenkinys negilus ir gausiai apaugęs vandens augalais, žuvis vertėtų leisti pavasarį, kadangi šituose tvenkiniuose naujai įleistos žuvys žiemą, gali žūti dėl deguonies trūkumo. Be to, iš tokių tvenkinių žuvį rudenį patartina išgaudyti!

KOKIĄ ŽUVĮ VERTĖTŲ AUGINTI TVENKINY IR KODĖL?

 

Tvenkiniuose, kurie yra pratekantys, pakankamai gilūs ir vandens temperatūra vasarą nepakyla virš 20-22 laipsnių, galima laikyti ir auginti vaivorykštinius upėtakius bei eršketus. Jeigu tvenkiniai yra nepratekantys , negilūs, tuomet tokiuose tvenkiniuose geriau auginti karosus , karpius, lynus, baltuosius ir marguosius plačiakakčius, baltuosius amūrus. Kadangi skirtingos žuvų rūšys maitinasi skirtingu maistu , esant didesnei žuvų įvairovei tame pačiame tvenkinyje, bendras žuvų kiekis gali būti didesnis.

Jeigu tvenkinys yra apaugęs žolėmis ir jūs norėtumėt jį išvalyti, rekomenduojame, kad tvenkiny plaukiotų baltieji amūrai. Jie puikiai dirba savo darbą!

Norint, kad vanduo tvenkinyje būtų skaidrus patartina, kad didesnė dalis žuvų tvenkinyje, būtų plėšriosios žuvys, t.y. ešeriai, lydekos, sterkai ir t.t. Plėšrios žuvys padės ir tuo atveju, jeigu norima „pravalyti“ tvenkinį nuo mažų, nepageidaujamų žuvų. Plačiakakčiai taip pat prisideda prie tvenkinio vandens skaidrumo, kadangi minta planktoniniu melsvadumbliu. Jeigu tvenkinio dugnas molingas, o jūs norite skaidraus tvenkinio vandens, nepatartina leisti daug tokių žuvų kaip: karpis, karosas ar lynas.

AR REIKIA ŠERTI ŽUVIS TVENKINYJE? KAS ŽUVIMS TINKA IR PATINKA?

Jeigu tvenkinyje auginate upėtakius ar eršketus, juos derėtų šerti specialiais, tai žuviai pritaikytais, pašarais. Kapines žuvis, neturint specialaus pašaro, galima šerti ir grūdais, geriausiai tam tinka kviečiai. Na, o plėšriosios žuvys, vakariene pasirūpina pačios!

KOKIOS PAGRINDINĖS TVENKINIO ĮŽUVINIMO TAISYKLĖS?

  1. Tvenkinyje neturi būti per daug žuvų!
  2. Žuvys neturi badauti! Jeigu žuvys nešeriamos, joms turi užtekti natūralaus maisto esančio tvenkinyje.
  3. Būtina stebėti maisto suėdimą ir kontroliuoti deguonies kiekį vandenyje! (jeigu žuvys yra šeriamos).
  4. Perkant mailių, rinkitės didesnę žuvį, ji lengviau prisitaiko prie naujų sąlygų, didesnė tikimybė, kad atlaikys konkurenciją ir išgyvens. 

Didžiausios sėkmės ir kantrybės įžuvinant savo vandens telkinius!